Jaki będzie koniec Facebooka?

"The Future" movie

Po wczorajszej inspirującej rozmowie na Facebooku o Facebooku postanowiłam przewidzieć koniec Facebooka. Wrzucamy tam pół swojego życia, a on pewnie tak jak wszystko co dobre, przyjemne i łatwe, kiedyś się skończy. Podobno młodzież nie wyobraża sobie obecnie jak wyglądało życie bez social mediów, a ja tęsknię za tym życiem. Czasem to dużo ułatwia, ale powtórzę mniej więcej myśl profesora Baumana: równie łatwo jak nawiązujemy te znajomości, możemy je potem z łatwością zerwać. Swoją drogą ciekawe, jak za x lat będą wyglądały relacje współczesnych nastolatków, którzy wyrośli razem z social mediami i nie pamiętają, bo nie wiedzą, jak to było bez nich (albo bez telefonu komórkowego, tylko: „Dzień dobry, mówi ___, czy jest____?”;).

Także przechodząc do meritum, obstawiamy. :) Moim zdaniem będzie to kwestia 5-7 lat (ciekawie będzie przeczytać ten wpis za te 5-7 lat;), a powodem staną się kwestie prawne tudzież przeginka w pogoni twórców portalu za łatwym i dużym hajsem . Nie wierzę w nagłe uzdrowienie głupoty czy naiwności ludzkiej, bo ludzie zawsze wybierają łatwe ścieżki ku osiąganiu życiowych przyjemności  (chyba że celowo i świadomie wybierają tę trudną, ale o tym może w innym wpisie lub nawet blogu). Spójrzmy więc odważnie w przyszłość, nie tylko w 2013, ale przykładowo w 2020 rok (trochę jak w filie „The Future”, który bardzo schizowo polecam;) – co będzie z naszymi facebook’owymi profilami, danymi, znajomościami?

foto: collider.com

Reklamy
Otagowane , , , , ,

2 thoughts on “Jaki będzie koniec Facebooka?

  1. Bardzo chciałabym życia bez „Fejsa” , jednak i mnie on opętał. Nie wyobrażam sobie życia bez niego, bez telefonów, internetu, ale marzę o poznaniu takiego życia, zatrzymania się na chwilę. Świetny post, jak i reszta bloga : )

    • asiarav pisze:

      Dzięki, po każdej takiej pozytyw opinii chce mi się bardziej pisać. :) Myślę, że to jest tak, że i fejs, i telefon i wszystko to dużo ułatwia. Tylko po prostu nie umiemy z tego racjonalnie korzystać. Są momenty, ale zazwyczaj się nie udaje.:/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: